سرعین

معرفی شهر سرعین

شهر سرعین یکی از شهرهای گردشگری استان اردبیل است که در غرب استان واقع شده است. این شهر به علت داشتن چشمه‌های آبگرم معدنی با خواص درمانی، پیست اسکی آلوارس، دره گلستان، آبشار ورگه سران و تپه باستانی آناهیتا شهرت دارد. ارتفاع متوسط شهر از سطح دریا ۱۶۵۰ متر است و هوای خنک و سرسبزی آن در فصول گرم سال جذابیت خاصی دارد.

بهتر است چقدر زود قبل از سفر، هتل یا سوئیت رزرو کنم؟

رزرو هتل قبل از سفر یکی از مواردی است که می‌تواند تاثیر مهمی بر کیفیت و راحتی سفر شما داشته باشد.در فصل‌های پربازدید و تعطیلات، هتل‌ها معمولا شلوغ‌تر و گران‌تر هستند و بهتر است از یک ماه تا چند هفته قبل سوئیت مورد نظرتان را از طریق سایت معتبر اسنپ سوئیت رزرو کنید.

بهترین زمان رفتن به چشمه آبگرم گاومیش گلی چه فصلی است؟

گاومیش گلی یکی از معروف‌ترین چشمه‌های آبگرم سرعین است که در فصل زمستان لذت خاصی دارد. این چشمه آب گرم با دمای ۴۶ درجه سانتی‌گراد از دل کوه سبلان می‌جوشد. این آب گرم دارای املاح معدنی مفیدی است که در درمان بیماری‌های استخوانی، قلبی و زنان موثر است. این چشمه آب گرم روباز است و می‌توانید در آن زیر نور طبیعی آفتاب یا در کنار سوز زمستانه شنا کنید، این تجربه بسیار لذت‌بخش و خاطره‌انگیز است.

معروف ترین چشمه‌های آب گرم در شهر سرعین کدامند؟

شهر سرعین یکی از مقاصد گردشگری استان اردبیل است که به چشمه‌های آب گرم خود مشهور است. برخی از معروف‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • چشمه آب گرم گاومیش گلی: این چشمه قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین چشمه سرعین است که به صورت روباز می باشد  و خواص درمانی برای سرماخوردگی، کمردرد، سردرد، دردپا یا زانو دارد.
  • چشمه آب گرم ساری سو: آب این چشمه برای درمان آماس، تورم، درد مفاصل و تمدد اعصاب مناسب است.
  • چشمه آب گرم قهوه سویی: رنگی مانند قهوه و طعمی تلخ دارد و برای روماتیسم و آرتریت موثر است.
  • چشمه آب گرم بش باجیلار: آب این چشمه برای مشکلات گوارشی و کلیوی مفید است و در گذشته به آت <دره لر سویی> هم می گفتند.

ایده های سفر

عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و تخفیف‌های هیجان‌انگیز ما مطلع شوید.