سفر های کم هزینه و پر هزینه

سفر به شیوه و سلیقه هر فرد بستگی دارد، سفر به دو نوع تقسیم شده است؛ سفر کم هزینه (طبیعت گردی و کمپ زنی) و سفر پر هزینه (سفری لوکس و مدرن)

اما انواع روش های سفر میتواند برای افراد مختلفی، تجربه های مختلفی به بار بیاورد. روحیات شما،میزان بودجه،شرایط مقصد،فصل سفر و سلیقه ی شما و همسفرتان و … از چند مواردی است که در انتخاب روش سفر تاثیرگذار هستند.

 

انواع سفر

سفر ها می توانند با روش ها و به منظور خاصی انجام شوند یعنی اینکه هدف شما از آن سفر چیست و چه روشی را انتخاب می کنید تصمیمی شخصی است و ممکن است که با تصمیم های افراد دیگر متفاوت باشد؛ اما مهم این است که چگونه به شما خوش میگذرد!

۱- انواع سفر بر اساس میزان هزینه

سفر ممکن است با حداقل هزینه ممکن باشد یا این که بسیار هزینه بالا،راحت و با برنامه های متنوعی باشد؛سفر ارزان شاید به دلیل کم کردن هزینه ها نباشد بلکه به خاطر لذت بردن از طبیعت باشد.

 

طبیعت گردی

طبیعت گردی یکی از بهترین حس های دنیا است طبیعت گردی میتواند در کویر باشد، در ساحل دریا و یا جنگل و کوهستان در هر حال هدف از طبیعت گردی این است که از زیبائی های طبیعت استفاده کنیم.

بعضی مواقع اراده میکنیم که در طبیعت اقامت داشته باشیم و از زیبایی های آن و خلقت خداوند بیشتر لذت ببریم و در طبیعت به آرامش برسیم و از آن انرژی بگیریم و یا گاهی دلمان میخواهد که در دل طبیعت استراحت کنیم و نهایت لذت را ببریم.

 

کمپینگ

یکی از انواع طبیعت گردی کمپینگ است. طبیعت گردان ،جهت گردش در طبیعت و لدت بردن از طبیعت ، شب را نیز در طبیعت بمانند؛ در این شب ها آسمان پر ستاره جای هتل ۵ستاره را می گیرد گوش کردن به صدای طبیعت مثل صدای بلبل و یا جریان رودخانه از بهترین صدا و لذت بخش ترین صداهایی است که تا بحال شنیدید.

 

آشنایی با انواع کمپینگ

کمپینگ ماجراجویانه

این نوع کمپینگ با مسابقاتی مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری همراه است؛این رقابت ممکن است چند روز طول بکشد به همین دلیل شب را کمپ می زنند.

کمپینگ خشک

در این نوع کمپینگ افراد به مناطقی که فاقد منبع آب است سفر میکنند؛ این نوع از کمپ زنی بیشتر در بیابان ها انجام می شود و معمولا به کویر گردی شناخته می شود.

کمپینگ پیاده روی

گاهی هم شاید بخواهید پیاده به دل طبیعت بروید؛‌ در این صورت داشتن آمادگی بدنی مهم ترین ویژگی است که شما به آن نیاز دارید؛ اگر میخواهید پیاده روی طولانی داشته باشید، سعی کنید تا آنجا که می توانید وسایل کمتری به همراه داشته باشید.

کمپینگ قایقرانی

این نوع کمپینگ میتواند هیجان انگیز ترین نوع کمپینگ باشد در کمپینگ قایقرانی قسمت اصلی مسیر با کمک قایق طی می شود و بر روی خشکی کمپ می زنند.

 

 

کمپینگ دوچرخه

این سبک از کمپینگ هم زمانی است که با دوچرخه یا موتور به طبیعت می روید و پس از رکاب زدنی طولانی میخواهید تا در مکانی مناسب چادر بزنید.

کمپینگ لاکچری

با این که کمپینگ در بیشتر اوقات موجب کاهش هزینه ها است اما امروزه کمپینگ های لاکچری نیز بسیار معمول شده است. کمپینگ لاکچری از سال های ۱۹۰۰ میلادی در سفر های آمریکایی ها و اروپایی ها به آفریقا معمول شد و ثروتمندان در سفرهایشان چادرهایی مجلل و با شکوه برپا می کردند.